Zasady organizacyjne i sanitarne

obowiązujące w Miejskim Przedszkolu Nr 11 w Piekarach Śląskich od 1 września 2020r
Szanowni Państwo!
zamieszczamy informację dotyczącą organizacji rozpoczęcia roku szkolnego oraz ogólnych zasad organizacyjnych i sanitarnych obowiązujących w przedszkolu od 1 września 2020r. Zasady te zgodne są z wytycznymi GIS, MZ i MEN.
Prosimy o zapoznanie się z nimi i odpowiedzialne ich stosowanie.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o wszelkich zmianach dotyczących organizacji pracy przedszkola. Prosimy o systematyczne śledzenie strony internetowej przedszkola, i informacji na drzwiach placówki.

1. Wszyscy rodzice zobowiązani są do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego
 - do przedszkola przyprowadzają  tylko zdrowe dzieci, które nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nikt z ich otoczenia nie przebywa na kwarantannie i nie przejawiają widocznych oznak choroby (kaszel, katar, osłabienie, utrata węchu i smaku, podwyższona temperatura);
- rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci nie przejawiają oznak chorobowych;
- rodzice zasłaniają usta i nos maseczką i dezynfekują ręce będąc w przedsionku placówki;
2. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego dzieci mogą być przyprowadzane i odbierane wyłącznie do i z przedsionka placówki. Rodzice nie mogą wejść na teren placówki. W przedsionku  może przebywać tylko jedna osoba z dzieckiem.
3. W razie wystąpienia  niepokojących objawów u dziecka przebywającego w przedszkolu zostaje ono odizolowane do innego pomieszczania. Rodzic zostaje poinformowany o tym fakcie i ma obowiązek odebrać dziecko z przedszkola.
4. Ograniczamy przebywanie na terenie placówki osób z zewnątrz do niezbędnego minimum.
5. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do uaktualnienia numeru telefonu  i podanie aktualnego e-maila do kontaktów.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego

Kilka najważniejszych zasad i zaleceń dla uczniów i ich rodziców, które odnoszą się także do przedszkolaków.
/file/uploads/2.jpg

/file/uploads/3.jpg