Akcja czytelnicza

Rozpoczynamy w naszym przedszkolu akcję czytelniczą „Wędrująca Książka”.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków i rodziców z naszego przedszkola do udziału w tej akcji. Celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

Inspiracja zaczerpnięta została z oryginalnej akcji pt. Bookcrossing, której założeniem jest nieodpłatne przekazywanie książek w wyznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać do domu, przeczytać i znów zostawić w wyznaczonym do tego miejscu. Tak więc bez konieczności zapisu do biblioteki, bez kart czytelnika można uczestniczyć w wymianie książek.

Prosimy o przynoszenie do przedszkola książek dla dzieci, których już nie czytamy, a są czyste i w dobrym stanie aby stworzyć nasz przedszkolny księgozbiór. Książki należy przynosić do nauczycielek poszczególnych grup. Będą one sprawdzone a następnie zostaną udostępnione w holu w wyznaczonym miejscu.

Mamy nadzieję, że akcja zostanie przyjęta z zainteresowaniem a nasz księgozbiór będzie się rozrastał. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie, może nasze zbiory rozszerzymy o pozycję dla dorosłych.

ŻYCZYMY MIŁEGO CZYTANIA

Wszystkich chętnych rodziców prosimy o książeczki dla dzieci

Jak to działa?
Wystarczy wybrać interesującą pozycję, zabrać ją do domu, przeczytać i z powrotem przynieść.
W tak prosty sposób, mamy darmowy dostęp do książki i kształtujemy w dzieciach chęć dzielenia się z innymi.

Podczas wypożyczania książek obowiązuje następujący regulamin:
1. Z biblioteki mogą korzystać dzieci tylko pod opieką osoby dorosłej.
2. W wypożyczalni książkę wybierasz sobie sam.

3. Jednorazowo możesz wziąć jedną książkę na maksymalnie 1 tydzień.
4. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki zastąp puste miejsce po niej inną książką.
5. Pamiętaj, że jesteś za książkę odpowiedzialny.
6. Szanuj ją zatem tak, jakby była to Twoja własna książka.
7. Nie wydzieraj z niej kartek, nie poplam, nie zaginaj rogów.